Fotbollssektionen
  • Sektionen
  • Aktuellt
  • EIF söker tränare - EIF hakee valmentajaa

EIF söker tränare - EIF hakee valmentajaa

Ekenäs Idrottsförening r.f. söker ansvarig tränare för Akademilaget till säsongen 2018 – 2019. EIF/Akademi spelar i herrarnas division 3. Lagets viktigaste uppgift är att fungera som första trappsteget till seniorspel och att utveckla unga och lovande spelare. I uppgiften samarbetar man aktivt med tränarna i föreningens representationslag (division 1). Förutom detta har man en roll som ansvarig tränare för några av föreningens juniorlag, samt enskilda träningar var man utvecklar juniorernas personliga färdigheter. Totala arbetstiden kommer att preciseras, men uppskattas vara ca. 20 – 25 timmar/vecka. Arbetet sker oftast på kvällar samt veckoslut.

Är du en tränare som har ett brinnande intresse att utveckla unga spelare och få dem att bli bättre? Om svaret är ja, då är du möjligen tränaren vi söker efter. Vi önskar att du innehar minst en UEFA-B licens, men detta är inte ett krav. Vi hoppas även att du vill utveckla dig själv som tränare. Vi erbjuder föreningens stöd samt möjligheten att vidare utbilda dig som tränare.

Skriv en fritt formulerad ansökan där det framgår träningserfarenhet, tränarutbildning, löneanspråk samt kontaktuppgifter. Berätta också hurudan du är som person och varför du tror att du är rätt person för jobbet.

Vänligen sänd ansökan senast den 27.11.2018 till epostadressen Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den..
Tilläggsuppgifter: fotbollssektionens träningschef, Jens Mattfolk, Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den., 040 5510 023

Ekenäs Idrottsförening r.f. etsii vastuuvalmentajaa EIF/Akademi joukkueeseen kaudelle 2018 – 2019. Joukkue pelaa miesten 3-divisioonassa. Joukkueen tärkeimpinä tehtävinä on olla ensimmäinen askel senioripeleihin sekä kehittää nuoria ja lupaavia pelaajia. Tehtävässä tehdään tiivistä yhteistyötä seuran edustusjoukkueen (1-divisioona) valmentajien kanssa. Tämän lisäksi vastuulle tulee muutaman juniorijoukkueen vastuuvalmentajan tehtävät, sekä junioripelaajien yksilöllisten valmiuksien kehittämistä. Kokonaistyöaika tullaan tarkentamaan, mutta arvioidaan olevan noin 20 – 25 tuntia/viikko.

Oletko valmentaja, jolla on palava halu kehittää nuoria pelaajia ja saada heidät paremmiksi jalkapalloilijoiksi? Jos vastauksesi on kyllä, niin olet ehkä etsimämme valmentaja. Toivomme sinulta vähintään UEFA-B lisenssiä, mutta tämä ei ole ehdoton vaatimus. Toivomme myös, että haluat kehittyä valmentajana. Tarjoamme seuran täyden tuen sekä mahdollisuuden kouluttautua valmentajana.

Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi missä käy ilmi valmennuskokemus sekä valmentajakoulutus, palkkatoive sekä yhteystiedot. Kerro myös minkälainen olet ihmisenä ja miksi ajattelet olevasi oikea henkilö tehtävään.

Pyydämme lähettämään hakemukset viimeistään 27.11.2018 sähköpostitse osoitteeseen Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den..
Lisätiedot: jalkapallojaoston valmennuspäällikkö Jens Mattfolk, Den här e-postadressen skyddas mot spambots. Du måste tillåta JavaScript för att se den., 040 5510 023
rf träningstider 
rf herrtrean
rf damtrean 
rf nylandsdistrikt b
rf bollförbundet
rf centrumplan
rf futisforum
rf lagledning
rf föräldrar
rf julkalender